Utbildade förändringsledare

Några av våra tidigare deltagare:

  • Diplomerad förändringsledare
  • Första gruppen har ej startat ännu.
  • Certifierad förändringsledare
  • Johanna Aadde, Highman AB
  • Ingela Berggren, IBLÅ Utveckling AB
  • Pierre Brandt, Fergas AB
  • Leif Båtsman, Boliden Mineral AB
  • Jeanette Börjesson, Com Hem AB
  • Marie Candle, Tieto PPS
  • Peter Carlsson, Hammarö kommun
  • Anna Davidsson, Högskolan Kristianstad + Anna D utveckling Ab
  • Stina Ekenstierna, Landstinget i Östergötland
  • Anja Eklund, Karlskrona kommun
  • Ylva Engblom Månsson, Volvo Car Corporation
  • Eva Eriksdotter, Varbergs kommun
  • Ann-Sofie Fahlkvist, Stockholms Stad
  • Anne-Marie Falk, Länsstyrelsen i Stockholm
  • Jenny Gotthardsson, Boliden Mineral
  • Rose-Marie Hassellöf Carlberg, Asko Appliances AB
  • Silvana Hedenlo, Oskarshamns kommun
  • Berit Hennix, AB Previa
  • Carina Holm, Posten Logistik Personal
  • Birgitta Jansson, IAD
  • Åke Johansson, Am Aware AB
  • Ola Jonsson, Smurfit Kappa Kraftliner
  • Pia Juhlin Åstrand, Försäkringskassan
  • Roger Karlsson, SSAB EMEA Borlänge
  • Eva Kernell Grahn, Knowit Management Linköping AB
  • Efva Kinnerfors, Migrationsverket
  • Staffan Kleiner, Linköpings kommun
  • Arto Koskela, SSAB EMEA Oxelösund
  • Karin Lamell, Erasteel Kloster AB
  • Solveig Lampe, Landstinget Sörmland
  • Björn Larsson, Värmdö kommun
  • Kerstin Liljegren, SSAB EMEA Borlänge
  • Lennart Ljungkvist, Länssjukhuset Ryhov
  • Sara Lundberg, SSAB
  • Marie Lundquist, Teliasonera
  • Soy Lundqvist, Luleå tekniska universitet
  • Carina Magnusson, Västerviks kommun
  • Gunnar Mellqvist, Söderhamns kommun
  • Synnöve Mollberg Andersson, Spiran Kompetensutveckling AB
  • Per Möller, Frivården Göteborg
  • Viktoria Nicklasson Laugier, Volvo GTT
  • Torbjörn Petersson, Landstinget Dalarna
  • Sarah Rosendahl, Svenska institutet
  • Susanne Rosenström, Landskrona stad
  • Margareta Schröder, Schröder Konsult AB
  • Lars Simonsson, HL Display AB
  • Kajsa Simu, NCC Construction Sverige AB
  • Anne-Christine Sjöquist, Sjöfartsverket
  • Marie Sohlberg, Länsförsäkringar Stockholm
  • Anna Steen, DIK
  • Maria Sundman, Gävle kommun
  • Gunilla Sörnmo, Folktandvården Skåne
  • Göran Thorslund, Handelsbanken
  • Cathrin Wall, Sobi
  • Elizabeth Wallén, Ericsson AB
  • Marianna Wallin, Cybercom Group AB
  • Monica Westerberg, Västerviks kommun, socialförvaltn.
  • Anette Westergren, AFA Försäkring
  • Monica von Stedingk, Humansyntes
  • Olov Åhström, ContentMap International AB
  • Tommy Åshäll, Landstinget i Östergötland
  • Master i förändringsledning
  • Britt-Marie Bergman Johansson
  • Bernt Björk, Smurfit Kappa Piteå
  • Ingegerd Bäcksholm, HumanLotsen AB
  • Maggie Ciprian-Olevik, Ciprian's Marknadskommunikation
  • Lena Durfors, Finansförbundet
  • Anneli Ekström, Karlskrona kommun
  • Anders Engqvist, P & L Nordic AB
  • Bodil Eriksson, Trafikverket
  • Annica Eriksson, Metsä Board Sverige AB
  • Magnus Fransson, AllboHus Fastighets AB
  • Birgitta Frånlund, AFA Försäkring
  • Ronny Larsson, Ronect Projekt & Ledarutveckling AB
  • Eva Lidén, Sparbanken Nord
  • Thomas Lind, Fergas AB
  • Iris Holz Lindström, ThyssenKrupp Marine System AB
  • Annika Jansson, Naturvårdsverket
  • Aulikki Lagerwall, Sjöfartsverket
  • Charlotte Lundberg, CLK
  • Ullabritt Martinson, Svenljunga kommun
  • Christer Norberg, Smurfit Kappa Kraftliner
  • Ingrid Persson
  • Lars-Sture Persson, Uppsala kommun
  • Birgitta Rydell, DIK
  • Jan Sagdahl, Swedish Match North Europe AB
  • Anne-Marie Scholander, Scholander LifeConcern AB
  • Marlen Sibbel Becker, VINNOVA
  • Eva Sjögarne Hult, Eva Sjögarne Hult AB
  • Yvonne Söderberg, Essensia Utveckling AB
  • Lena Thorell, Varbergs kommun
  • Ann-Helen Thyni, Gestamp Hardtech AB
  • Susanne Åhman, Alingsås kommun
  • Tomas Åkerlind, Bombardier Transportation

Har du tidigare deltagit i en ettårig utbildning hos Ahrenfelt (f. d. IFLA)? Se här


Valid XHTML 1.0
    Valid CSS